VĒLATIES APRĒĶINĀT CENU?
SAŅEMT CENAS PIEDĀVĀJUMU »

TĀLRUNIS UZZIŅAI:
+371 25409877

koka paneļu māja 77m2

Gatava koka moduļu māja

Gatava koka moduļu māja – viegla un saprātīga izvēle

Gatava koka moduļu māja ir lielisks sapņu mājvietas risinājums. Šāda māja ir ekoloģiski tīra, energoefektīva, kā arī paredzēta dzīvošanai cauru gadu, jeb visos četros gadalaikos. Tā ir izgatavota rūpnīcas apstākļos ar iestrādātām nepieciešamajām komunikācijām – elektrību, ūdensvadiem un kanalizāciju.

Gatava koka moduļu māja ir funkcionāla un nodrošina augstu kvalitāti. Moduļu māja ir transportējama un montāža uz zemes gabala aizņem tikai pāris dienas. Gatava koka moduļu māja ir patiess naudas un laika ietaupījums klientam.

Koka moduļu mājas būvniecības tehnoloģija

Koka moduļu mājas pamatā izmanto gatavas koka konstrukcijas. Koka moduļu ēka sastāv no horizontāliem un vertikāliem rāmjiem, bet šādas mājas starpsienas būvniecības procesā tiek piepildītas ar augstas kvalitātes siltumizolāciju. Precīza plānošana, kā arī koka māju saliekamās konstrukcijas un ražošanas iekārtu izstrāde nodrošina savlaicīgu un precīzu tehnoloģisko procesu. Tas attiecas uz materiāla sagataves zāģēšanu pēc noteiktiem izmēriem, to pārvietošanu uz montāžas posteņiem, gatavo komponentu montāžu, to iesaiņošanu un transportēšanu uz noliktavu.

Pēc tam nākamajā posmā gatavie paneļi un koka detaļas tiek nogādātas būvlaukumā, kur montēs māju. Uz vietas  saliekamie paneļi tiek samontēti, veidojot ēku. Šāda māju saliekamā plānošana ļauj ātri un
kvalitatīvi būvēt. Turklāt montāža ir iespējama vietās, kurām ir grūti vai pat neiespējami piekļūt ar lielu celtniecības aprīkojumu.

Praktiskākais, ātrākais un ērtākais risinājums ir koka moduļu māja, kas tiek būvēta no rūpnieciski ražotām koka karkasu sistēmām. Ļoti būtisks aspekts mūsu klimatiskajā joslā – koka moduļu māju var būvēt jebkurā gadalaikā un jebkuros laikapstākļos. Būvējot cita veida ēkas – ķieģeļu, bloku, betona un tamlīdzīgi, jāparedz, ka sliktu laikapstākļu dēļ būvniecība var ieilgt, kas attiecīgi rada vilšanos un papildus neērtības.
Pirms materiālu nogādāšanas laukumā, kur paredzēts celt māju, moduļu mājas konstrukcijas atrodas rūpnīcās vai noliktavās un iepriekš nav pakļautas nelabvēlīgiem laikapstākļiem. Šīs konstrukcijas neuzglabā būvlaukumā, bet gan piegādā un nekavējoties montē.

Būtiska koka moduļu māju īpašība ir tā, ka tās tiek būvētas daudzos slāņos, kur katram no tiem ir sava funkcija: rāmis nodrošina vertikālo un horizontālo slodzi, balsts novērš sienas locīšanos, plātnes ir paredzētas stiprināšanai un ugunsaizsardzībai, bet izolācijas materiāls nodrošina uguns, skaņas un siltuma aizsardzību.

Mūsdienās koka moduļu māju celtniecības konstrukcijas tiek veidotas tā, lai kokmateriāls saglabātu savu formu. Moduļu mājas iekšējais panelis vienlaikus darbojas kā barjera tvaikiem un hermētiskajam slānim. Galvenā konstrukcijas priekšrocība ir tā, ka tvaiku iekšējā barjera jeb plēve nav nepieciešama. Tas samazina izmaksas un nodrošina labāku
iekšējās telpas klimatu. Siena var izžūt jebkurā laikā, tāpēc arī koka profilaktiska ķīmiskā aizsardzība nav nepieciešama.

Koka moduļu mājas konstrukcija ir salīdzinoši viegla, ja koka moduļu māju salīdzina ar cita veida ēkām, piemēram, betona, ķieģeļu vai bloku. Pateicoties ēkas vieglajai konstrukcijai, nav jāgaida, kamēr māja “nosēdīsies”, tajā var sākt dzīvot uzreiz pēc tās uzbūvēšanas. Vajadzības gadījumā moduļu māju var vienlīdz ātri demontēt un uzstādīt citā
vietā.

Kādēļ izvēlēties koka moduļu māju?

Daudzi cilvēki izvēlas dzīvot klusumā, tuvāk dabai, tāpēc agri vai vēlu rodas vēlme uzcelt savu privātmāju. Pirms pieņemt svarīgu lēmumu par koka moduļu mājas būvniecību, jāizvērtē dažādi nozīmīgi aspekti, piemēram, kādi mājas pamati tiks veidoti, kādi siltumizolācijas materiāli tiks izvēlēti, kā tiks veidotas komunikācijas, skaņas izolācija,
iekšējā apdare, un citi parametri.

Koks ir viens no dabas materiāliem, ko cilvēks vienmēr ir izmantojis mājokļu celtniecībā. Koka mājas jau izsenis tika būvētas Skandināvijas valstīs, Kanādā, Japānā un ASV. Senākās koka moduļu mājas, kas atrodamas Vācijā, ir aptuveni 800 gadu vecas. Tas pierāda, ka, pielietojot pareizu būvniecības tehnoloģiju, koka moduļu māja kalpo ilgtermiņā.

Salīdzinoši nesen, pēdējos gadu desmitos, koka moduļu māju būvniecība ir kļuvusi populāra tieši privātmāju uzstādīšanā, jo tai ir īpašas priekšrocības. Gatava koka moduļu māja ir energoefektīva, jo sienām ir augsti siltumizolācijas rādītāji un zema norobežojošo konstrukciju siltumvadītspēja un, izmantojot mūsdienīgus, efektīvus siltumizolācijas materiālus, tiek samazinātas apkures izmaksas. Koka moduļu mājā vasaras karstumā ir patīkami vēss, savukārt ziemā koka sienas izstaro siltumu, radot komforta sajūtu.

Vēl šādai mājai ir laba skaņas izolācija, kā arī zemas būvniecības izmaksas, jo moduļu tehnoloģijai ir pieejamas cenas un vienkāršs montāžas process. Gatavas koka moduļu mājas ārsienām jābūt stiprām un stabilām, jo ​​tās visas nodrošina mājas aizsardzību un izturību. Ārsienas tiek saliktas kopā būvniecības procesā. Pēc sienu izgatavošanas tās tiek ievietotas izolācijā, pēc tam kļūst par otro slāni un siena tiek nostiprināta. Kā sienas apdari ir iespējams izmantot jebkuru apdari, tas ir atkarīgs no klienta vēlmēm. Tiek piedāvāti arī aizvien modernāki dizaini, tādēļ katrs spēs izvēlēties sev piemērotāko.

Koka moduļu mājas priekšrocības

Koka moduļu māju ražošanas tehnoloģija liecina par to ražošanu no dabīgiem materiāliem, kas ir veids, kā dzīvot tuvāk dabai, kas savukārt pagarina dzīves ilgumu.

Gatavām koka moduļu mājām ir vairākas priekšrocības:

Mazs kopējais konstrukcijas svars. Moduļu mājas, kam nav nepieciešama pamatu “ieliešana” un uzstādīšana, var izvietot gruntsūdeņu apgabalos, kas nozīmē lielāku moduļu māju stingrību un stabilitāti zemestrīcēs. Koka moduļu māju būvniecība ir 5 reizes ātrāka nekā, piemēram, bloku mājas celtniecība.

“Sausa” būvniecība. Moduļu māju būvniecība ir sausa, jo, piemēram, ģipša žāvēšanai telpās nav jāgaida no 3 līdz 12 mēnešiem, kā tas ir monolītās mājās. Apkures izmaksas ir zemākas šādu māju sienu izolācijas dēļ. Tiek lēsts – koka moduļu māju siena, kuras biezums ir 15 cm, atbilst 30 cm ķieģeļu sienai. Šāda veida māju sienām ir tāda pati stingrība kā monolītām māju sienām.

Draudzīgas ražošanā. Koka māju projektēšanai, izmantojot mūsdienīgus būvniecības risinājumus, ir videi draudzīga ražošana un apdzīvošana. Strauja šādas mājas uzcelšana nekādā veidā neietekmē tās kvalitāti. Tā ir lieliska iespēja pārvadāt dažādus arhitektūras risinājumus no viena punkta uz citu. No kokiem izgatavotas mājas ir ilgtspējīgas, atjaunojamas un videi draudzīgas. Vai zinājāt, ka koka konstrukcijas absorbē un uzglabā atmosfēras ogļskābo gāzi un ka koksne, pat ņemot
vērā pārvadājumus, ir oglekļa neitrāla (faktiski tas ir vienīgais oglekļa neitrālais būvmateriāls)?

Vieglums. Koka moduļu ēkas ir daudz vieglākas, kas rada zemākas izmaksas un padara tās izturīgākas pret zemestrīcēm. Gatavām koka moduļu mājām ir ļoti laba izolācija, kas nozīmē ievērojamu enerģijas ietaupījumu apkurei ziemas un vasaras aklimatizācijā. Noteikti būtiska ir arī iespēja ietaupīt vietu, kā arī viegli un ātri pielāgoties jaunām vajadzībām.

Izcils izolators un enerģijas taupītājs. Daži būvmateriāli, piemēram,
tērauds, sildot izplešas, kas var sabojāt materiāla un pašas mājas struktūru. Koks reaģē gandrīz pretēji tam. Sildot (protams, ievērojot mērenību un nesasniedzot degtspējīgu temperatūru), koksne izžūst un faktiski kļūst vēl cietāka.

Dabīgs materiāls – koks. Dažādas koka māju priekšrocības atspoguļo vairākus iemeslus, kādēļ koka mājas ražo daudzās pasaules valstīs. Vairāki informācijas avoti pauž, ka koka mājas tika izmantotas jau vairākus gadsimtus pirms Jēzus Kristus dzimšanas. Mūsdienās, protams, ir pavisam citas tehnoloģijas, kas nav pielīdzināmas tam laikam, bet nenoliedzami demonstrē koka vērtību un funkcionalitāti kā senatnē, tā
arī tagad.

Ilgtermiņa materiāli. Mūsdienu koka māju materiāli ir izgatavoti no
kvalitatīvas koksnes un šādas mājas kalpo par mitekli no paaudzes paaudzē. Koksnes īpašības rada mājīgu sajūtu un pacilājošu garastāvokli, kā arī kokmateriāls rada gaisu ar patīkamu smaržu un dziedinošu efektu.

Veselīgums un dabiskums. Elements, ko dēvē par elektrostatisko lādiņu: dažiem cilvēkiem tas ir liels izaicinājums, jo tiek uzskatīts, ka elektrostatiskie lādiņi zināmā mērā ir neveselīgi. Bet labas ziņas – koks izstaro nulles elektrostatisko lādiņu jeb, precīzāk sakot, neizstaro to.
Ja telpas sastāv no neapstrādāta koka, tas regulēs mitrumu, kas varētu palīdzēt cilvēkiem ar elpošanas jutīgumu. Neapstrādāts koks ne tikai regulē mitrumu, bet arī nomierina prātu un atslābina nervu sistēmu.Svarīgi ir pārliecināties, ka mitrums nepadara koksni pārāk mitru, pretējā gadījumā būs nepieciešams speciāls mitruma regulators, kas patiesībā ir ieteicams katrā koka ēkā.

Akustiska skaņa. Lai arī koksne nedarbojas kā ideāls skaņas izolators, tas neļauj atbalsoties, absorbējot skaņas viļņus. Salīdzinot ar konstruktīvajiem konkurentiem jeb metālu, koksne izrādās daudz efektīvāka skaņas izolācijā, īpaši attiecībā uz izolāciju starp dažādām telpām. Koks tiek izmantots arī daudzās koncertzālēs visā pasaulē, jo tas dabiski slāpē skaņu, radot telpā perfektu toni.

Koka moduļu mājas izmaksas

Ja runā par gatavas koka moduļu mājas izmaksām, tad patiesībā tās jādēvē nevis par izmaksām, bet gan ieguldījumu. Lai uzceltu šādu māju, tiek izstrādāta tāme, ņemot vērā   būvniecības izmaksu ietekmējošos faktorus:

 projekta apjomu un specifiku;
 apdares materiālu veidus;
 siltumizolācijas  apjomu;
 būvniecības objekta atrašanās vietu;
 apbūves gabala topogrāfiskās un ģeoloģiskās īpatnības;
 Pamatu sagatavošanu;
 Iekšējo inženierkomunikāciju izveidošanu;
 Jumta seguma montāžu;
 Apkures sistēmas un ventilācijas instalācijas.

Projektēšanas fāze būvniecības procesā ir ļoti nozīmīga, jo tās laikā tiek pieņemti svarīgākie lēmumi par izmaksām un projekta īstenošanas grafiku, piemēram, novietojums, izskats, forma, funkcionalitāte, materiāli, aprīkojuma līmenis, tehniskie risinājumi un citi parametri.
Diemžēl koka moduļu mājas budžeta plānošana nav vienkāršs uzdevums, jo visu uzreiz paredzēt nav iespējams. Tomēr ikvienā būvniecības projektā jāveic vienādi soļi, kas paredz budžeta tāmes sagatavošanu.

Budžeta veidošanas sākumā ieteicams izveidot telpu sarakstu, kuras vēlaties realizēt mājā, un proporcionāli tam automātiski veidosies mājas kvadratūra. Kad šis saraksts ir pabeigts, jānosaka savu finanšu slieksni: cik varat atļauties? Kad budžeta slieksnis ir noteikts, var izveidot uz budžeta balstītu projektu.

Daudzas būvniecības izvēles ietekmē cena. Šīs izvēles iekļauj pamatu veidu atbilstoši grunts sastāvam, tehnoloģijas un sistēmas, un katrai no tām ir savas izmaksas. Koka moduļu mājas cena par kvadrātmetru var atšķirties atkarībā no būvniecības procesā izdarītajām izvēlēm. Arī plānošanas procesā uzmanība būtu jāpievērš lietām, kuras klients varētu aizmirst iekļaut izmaksās un par tām atcerēties tikai procesa laikā.

Izmaksas mēdz palielināties, piemēram, izvēloties cita līmeņa apdares materiālus (flīzes, parketu, iekšdurvis un citus), nekā iepriekš bija noteikts.

To ietekmē arī mājas izmērs: mazas ēkas cena par kvadrātmetru vienmēr ir lielāka. Lieli vitrīnu logi, balkoni, arhitektūras elementi nerada papildu dzīvojamo telpu kvadrātmetrus, taču izmaksas ievērojami palielina. Svarīgākais nav censties uzbūvēt māju lēti, bet gan labi. Būtībā mājas
galējās izmaksas veido izvēļu summa – cik daudz izvēlēsieties un kādas ir Jūsu vēlmes attiecībā uz mājas būvniecību.

Lai dzīvotu pēc iespējas izdevīgāk (arī koka moduļu mājā), jāpievērš uzmanība šiem faktoriem:

Ūdens ekonomija. Iespējams, ainavu un kanalizācijas sistēmas ļauj
ekonomiski patērēt ūdeni mājas pagalmā. Ir arī svarīgi, lai mājā uzstādītā
santehnika un aprīkojums ekonomiski patērētu ūdeni.

Elektroenerģijas ekonomija. Tā ir iespējama, ja koka moduļu mājā uzstāda
ierīces, kas kontrolē elektroenerģijas patēriņu, samazina enerģijas patēriņu vai pat to izslēdz, piemēram, ikdienas stundās vai periodos, kad ģimenes nav mājās.

Koka moduļu mājas ir videi draudzīgas, jo tajās apvienoti kvalitatīvi dabīgi materiāli ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem būvniecībā. Īstas koka mājas nodrošina optimālu līdzsvaru starp siltumizolāciju un “elpošanu”, kas ir pozitīvs rādītājs ēkas iedzīvotāju veselības stāvoklim.

Koka moduļu mājas izvēlas gan gados vecāki cilvēki, kuri vairs nevēlas dzīvot pilsētā, gan jauni cilvēki, kuriem ir skaidrs, ka viņi negrib dzīvot pilsētas dzīvoklī. Vecāki cilvēki pārdod savu pilsētas dzīvokli un uzbūvē māju tuvāk dabai un mieram.  Ja kaut reizi iezagusies doma par to, ka varētu dzīvot dabas valdzinājumā, varbūt ir vērts apsvērt koka moduļu mājas iegādi?

Tā ir lieliska iespēja realizēt sapni par privātmāju!

Informācijas avoti:

Panel house or prefabricated house – how to build economically, not reducing the quality of the building?

https://www.palmatin.com/prefab-house-manufacturing/?

https://ownwoodenhouse.com/index.pl?act=NEWSSHOW&id=2017102701

© 2020 PanelHaus