VĒLATIES APRĒĶINĀT CENU?
SAŅEMT CENAS PIEDĀVĀJUMU »

TĀLRUNIS UZZIŅAI:
+371 25409877

mikroklimats koka mājās, PANELHAUS.LV

No būvniecības foruma:

A.B. KLIENTA JAUTĀJUMS: Un kāda jēga no tā visa kvalitatīvā C24 koka, ja jādzīvo plēves burbulī ar pvc logiem? Skandināvijas kvalitāte ir tas pats, kas Lietuvas kvalitāte- lētāk, ātrāk un uz garantijas termiņu. Ilgtspēja, dabiskums un klimats tādās mājās ir svešs jēdziens. Tad kāda jēga tās reklamēt un maldināt patērētājus ka koka, ja pie tā liek kancirogēnu hidrofobu vati, kas brūkot tvaika barjerai nopūdē visu apkārt? Jā, visi tā dara, tāpēc jau reti kurš saprot, kas par īstermiņa, neilgtspējīgu risinājumu ir šī tipa skandināvu kvalitāte

RAŽOTĀJA ATBILDE: Nepastāv būvniecības tehnoloģija, kas būtu ideāla visos aspektos, trūkumi ir katrai no tām. Taču, izvērtējot cenas un kvalitātes vai cenas un ekspluatācijas attiecību, tad karkasa tehnoloģijai, iespējams, nav konkurentu. Salīdzinot koka karkasa mājas ar citu veidu mājām tādos aspektos ka būvniecības ātrums, izmaksas un siltumnoturība, tās noteikti būs pirmajā vietā.

Pats svarīgākais – ļoti zemas būvniecības izmaksas. Var ietaupīt gan uz būvmateriālu, gan darbaspēka rēķina. Koka karkasa māju iespējams uzbūvēt samērā īsā laika periodā – māju pilnvērtīgai dzīvošanai varētu uzbūvēt triju mēnešu laikā, iespējams, pat ātrāk. Par cik koka karkasa mājas ir siltas, lētākā ir arī to ekspluatācija. Tiek nodrošināti zemāki apkures rēķini. Turklāt šāda veida mājām nav nepieciešama pastāvīga uzturēšana, kā, piemēram, koka mājām regulāri nepieciešams atjaunot fasādi.

Salīdzinājumā ar cita veida mājām, karkasa mājas var būvēt praktiski visos gadalaikos, kā arī jebkuros laikapstākļos. Koka karkasa mājām ir raksturīga zema norobežojošo konstrukciju siltumvadītspēja, kas nozīmē, ka iespējams samazināt apkures izmaksas ziemā un saglabāt vēsumu telpā vasaras laikā, nodrošinot augstu komforta līmeni. Tāpat raksturīga laba skaņas izolācija.

Ne mazāk svarīgi arī tas, ka ir iespējama inženierkomunikāciju ievilkšana un noslēpšana sienās. Bez papildus izmaksām un specializētiem instrumentiem sienās un starpsienās var ievilkt gan ūdensapgādes, gan apkures caurules, kas ēkas kopskatu neapšaubāmi padara skaistāku. Turklāt, pateicoties šādai īpatnībai, konstrukcija sniedz iespēju piekļūt iekšējām komunikācijām un siltinājumam jebkurā laikā. Piemēram, ja pastāv vēlme nomainīt siltināšanas materiālu, tas nebūs apgrūtinoši.

Pateicoties koka karkasa mājas konstrukcijas vieglumam, māja nenosēžas. Tieši tamdēļ mājas iekšējo apdari var veikt uzreiz pēc būvniecības pabeigšanas. Tāpat viegluma dēļ nav jābūvē apjomīgi pamati, kas nodrošina visu darbu pabeigšanu daudz ātrāk nekā būvējot, piemēram, betona bloku māju.

Vieglāk paveicami ir arī iekšējās apdares darbi – nav nepieciešamības špaktelēt sienas vai veidot papildus karkasu ar flīžu materiālu, pietiek ar salaiduma un skrūvju stiprinājuma vietu špaktelēšanu. Pēc tā uzreiz var līmēt tapetes – sienas līdzenas pašas par sevi. Tas attiecas arī uz griestiem un grīdu.

Būvlaukumā nav nepieciešama smagā tehnika. Karkasa māju var uzbūvēt cilvēki vien savām rokām, jo nav masīvu konstrukcijas elementu, kas īpaši svarīgi tad, ja nav vietas, kur izbraukt vai izvietot smago tehniku. Turklāt tas noteikti sniedz iespēju ietaupīt.

Un visbeidzot koka karkasa mājas ir izturīgas un ekoloģiskas. Materiāli, kas izmantoti būvniecībā, ir videi draudzīgi. Karkasa mājas var izturēt arī seismiski bīstamajās zonās, tieši tādēļ tās iecienītas Amerikas Savienotajās Valstīs un Japānā. Tāda izturība spēlē ļoti lielu lomu mājas ilgmūžībā, tās var nokalpot ļoti ilgu laika periodu.

Iespējama ātra un lēta demontāža. Ļoti unikāla priekšrocība – māju var ātri un lēti demontēt, pārvest un samontēt no jauna. Protams, par to jāpadomā pirms projektēšanas, jāpadomā par to, kā nodrošināt šādu iespēju.

Svarīgi arī tas, ka koka karkasa mājas telpās ir dabisks mikroklimats, kas nodrošina cilvēka organismam labvēlīgus dzīves apstākļus. Pateicoties koka izmantošanai, karkasa konstrukcija saglabā visas koka mājas īpašības, proti, spēj nodrošināt “elpojošas” sienas, kas arī rada īpatnēju mikroklimatu. Savukārt samērā plānas sienas nodrošina liekus kvadrātmetrus apdzīvotas telpas izveidei.

Tāpat iespējamas daudzas arhitektūras variācijas – var būvēt gan vienstāvu, gan daudzstāvu māju. Apdarīt arī var ar vairākiem materiāliem – dekoratīva.

A.B. KLIENTA JAUTĀJUMS: Kā var salikt dabisku klimatu, “elpojośas sienas” kopā ar tvaika barjeru, kas principā nozīmē dzīvi plastmasas burbulī. Es ļoti labi zinu, ko nozīmē koka karkasa māja un, ja grib tādu ilgtspējīgu (tas nozīmē arī ilgtermiņā lētu) tad jāaizmirst visas minerālvates un tvaika plēves barjeras. Kokam ir jāpiedalā mājas mikroklimata regulēšanā nevis jābūt paslēptam aiz plēves. Un vasarā jau nu noteikti šāda tipa mājas ir visstrağiskākās no siltumnoturības viedokļa. Strādā kā plēvmājas, kuras uzkarst, jo sienas absolūti nespēj regulēt tajās klimatu, jo ir inertas. Mineralvate atšķirībā no citiem materiāliem (koku, kokšķiedru utt) absolūti nespēj neko regulēt. Paši ļoti labi to zinat, tikai tas, ko rakstat 30% ir pretrunā tam, kas notiek dabā. Un manā uztverē nav nekā dārgāka par šādām tehnoloğijām ātri un “lēti” uzceltu māju.

CITA KLIENTA IETEIKUMS RAŽOTĀJAM: Paroc vietā siltiniet ar eko- celulozes vati un apšūt var ar kokšķiedras plātnēm. Nevajdzēs plēvi lietot un varēsiet pilnvērtīgi saukt par koka karkasa māju!

A.B. KLIENTA SECINĀJUMS: Aptuveni virziens ir pareizs, tik jāskatās saistvielas un piedevas arī šiem materiāliem. Ir vēl arī kokšķiedru, kaņepju utt “siltinājumi” Diemžēl mūsdienu ražotājiem ir jāspiež kā citroni visas pozīcijas un klientiem neinteresē, ka pieliekot pārdesmit eiro uz m2 un izmantojot ilgtspējīgus materiālus, mājas kalpošanas mūžu var divkāršot un triskāršot vienlaicīgi radot tajā labu mikroklimatu.

© 2020 PanelHaus