VĒLATIES APRĒĶINĀT CENU?
SAŅEMT CENAS PIEDĀVĀJUMU »

TĀLRUNIS UZZIŅAI:
+371 25409877

koka paneļu māja, PANELHAUS.LV

Koka paneļu māja

Gudra izvēle – koka paneļu māja

Koka paneļu māju būvniecība aizsākusies no koka karkasa mājām. Eiropā pirmā koka paneļu māja uzbūvēta jau 1931.gadā, to projektēja vācu arhitekts – Valters Gropius (Walter Gropius) un šī
būvniecības tehnika izplatījās Amerikā jau 1945.gadā. Līdz mūsu Eiropas pusei tās gan nonāca vēlāk – ap septiņdesmitajiem gadiem Lietuvā tapa pirmā koka paneļu māja.

Koka paneļu māju būvniecības tehnoloģija kļuva populāra tās vienkāršās un salīdzinoši ātrās būvniecības dēļ. Tāpat arī vērā ņemams iemesls tās popularitātei ir tas, ka tā ir videi draudzīga – mūsu laikā ekoloģiski un gudri izvēlēti produkti kļūst atzītāki. Izmantojot mūsdienu viedās tehnoloģijas, apvienojumā ar kvalitatīviem materiāliem, ir iespējams radīt izcilas koka paneļu mājas. Kad runa ir par koka paneļu mājām, apkārt apgrozās dažādi jēdzieni kā – koka karkasa māja,
paneļu māja, moduļu māja. Tas nereti var mulsināt, veicot izvēli par mājas iegādi un būvniecību.

Visas iepriekšminētās mājas var raksturot (bet ne vienmēr raksturo) viens kopējs elements- koka karkass ( ja to balstu būvniecībā izmantots koks). Visbiežāk paneļu mājas tiek jauktas ar moduļu mājām.

Kas tad atšķir paneļu mājas?

Gan paneļu, gan moduļu mājas tiek uzskatītas par iepriekš izgatavojamām mājām (prefabricated). Abu māju detaļas, lielākoties, tiek izgatavotas rūpnīcās. Paneļu māju balstu veido koka liemenis. Liemeņa spraugas pildītas ar būvmateriāliem, un tiek izmantoti dažādi funkcionāli slāņi, piemēram, vēja izolācija, hidroizolācija, ventilācija un siltumizolācija.
Moduļu māju konstrukcijās mājas daļas tiek ražotas kā pilnīgi veselumi, kas pēc izgatavošanas tiek uzstādīti uz iepriekš būvētiem pamatiem. Iespējams, Jums ir gadījies redzēt retu skatu, kā pa šoseju pārvadā veselu, gatavu māju. Sajūta gan braucot tādai garām, nav no tām
omulīgākajām.

Paneļu mājām rūpnīcā tiek ražots tikai mājas karkass. Iekšējā un ārējā apdare tiek uzstādīta pēc tam. Šis karkass sadalīts paneļu sērijās. Šie paneļi veidoti tā, lai loģistiku plānojot, tos var nogādāt, izmantojot parasto kravas automašīnu. Pēc tam šie paneļi tiek uzstādīti uz iepriekš uzbūvēta
mājas pamata.

Kādas ir paneļu mājas priekšrocības, salīdzinot ar moduļu mājām?

1. Telpas variācija. Telpiskā daudzveidība ir priekšrocība paneļu māju būvniecībā – ir iespējams variēt ar to, cik tuvu telpas atrodas viena otrai, cik augsti vai zemi griesti, ārsienu izvēle – logi, durvis tajās. Moduļu māju būvniecībā tik plašu iespēju nav, jo, ražojot moduļu mājas, jāņem vērā tā transportēšanas iespēja – māja nedrīkst būt platāka par noteikto izmēru,
lai to var pārvadāt , tāpat arī tai jābūt pietiekami izturīgai, lai transportēšanas laikā tā ir stabila.

2. Transportēšana. Šis iemesls ir cieši saistīts ar iepriekšminēto telpas variēšanu. Papildinot to, paneļu mājas, kopumā, ir ērtāk pārvietojamas – tās var iekraut standarta izmēra kravas automašīnā un aizvest cik tālu nepieciešams – paneļu mājas ir fleksiblas gan izmēru, gan attāluma ziņā. Savukārt, lai pārvietotu moduļu māju, to ir nepieciešams uzstādīt uz lielgabarīta transporta, un pēc tam to ved uz Jūsu noteikto vietu. Šeit jāņem vērā, ka, iegādājoties moduļu māju, jāizvēlas uzņēmums, kas ražo mājas pēc iespējas tuvāk Jūsu topošās mājas atrašanās vietai, jo moduļu mājas netiek pārvadātas tālu, drošības apsvērumu dēļ.

3. Būvniecības laiks. Paneļu mājas, salīdzinot ar moduļu mājām, ir iespējams uzbūvēt īsākā laika posmā. Izvēloties paneļu konstrukcijas māju, Jūs ietaupīsiet daudz sava laika, jo paneļu māju ir iespējams uzbūvēt vien dažu dienu laikā, un tā var būt pilnībā pabeigta un uzstādīta
vien 6 līdz 10 nedēļu laikā. Tas ir neiedomājami ātri! Moduļu māju būvniecība aizņem vairākus mēnešus, un tā uzstādīšanai nepieciešams masīvs aprīkojums un ilgāks laiks.

4. Maz radīto atkritumu. Labas ziņas tiem, kam patiesi rūp daba! Gan moduļu mājas, gan paneļu mājas ir videi draudzīgas jau to ražošanas procesā. Abu māju būvniecībā netiek saražots daudz atkritumu, jo mājas tiek būvētas rūpnīcā. Kā arī kokmateriāls tiek maksimāli precīzi sagriezts, kas nozīmē – mazāk zāģmateriālu, un.. mazāk atkritumu!

5. Mājas izturība un ietekme uz veselību. Koka paneļu mājas ir grūti pārspēt izturības ziņā. Tā kā tās tiek ražotas rūpnīcā, mērījumi un aprēķini tiek veikti pēc iespējas pietuvoti precizitātei, paneļu sistēmas ir drošas pret laikapstākļu draudiem, mitrumu, nokrišņiem un kalpos vairākās paaudzēs. Tas ir svarīgi arī attiecībā pret mājas iedzīvotāju veselību – pateicoties tam, ka mājas tiek celtas rūpnīcā, celtniecības procesā tās neietekmē sniegs un lietus, līdz ar to, mazāka iespēja, ka izplatīsies mitrums vai veidosies pelējums, rūsa.

Māja sezonas laikā?

Koka paneļu mājas guvušas īpašu popularitāti Skandināvu valstu vidū. Ziemeļu pusē, kā zinām, izvēloties māju, būtiski ir ņemt vērā klimatu, laikapstākļus. Izvēloties māju savai gaumei, daudzi ņem vērā arī tās ekoloģiskos un ekonomiskos aspektus, un arī prakstiskumu.
Uzsākot projektu sezonas sākumā, sezonu noslēgstiet jau jaunajās mājās. Pie tam – jebkuras sezonas laikā, jo koka paneļu mājas ražojam visa gada garumā! Jau iepriekš minējām, ka celtniecības process var aizņemt vien dažas nedēļas. Koka mājas izgatavošana un montāža vidēji norit divus mēnešus, pēc tam jau pārejot uz iekšējo apdari. Kāpēc tik
īsā laikā? Jo koka paneļu māju būvniecībā netiek izmantotas “slapjās” tehnoloģijas, tas ir, betonēšana vai apmetums, kuros laiku aizņem žūšanas process. Arī paneļa māju montāža neaizņems ilgu laiku, jo nav nepieciešamas sarežģītas tehnoloģijas un masīvas tehnikas iekārtas mājas uzstādīšanai.

Koka paneļu māju var novietot uz visdažādākajiem pamatiem. To izvēle ir gana plaša – var izmantot stūra elementu pamatus, skrūvju pāļu pamatus, betona pamatus un citus. Un kas vēl labāk – ērtā montāža samazina arī kopējās projekta izmaksas, ļaujot Jums ietaupīt gan līdzekļus, gan laiku.
Kāpēc izvēlēties koka paneļu māju?

Izvēli par labu tam, kāda būs Jūsu nākotnes māja, veikt nav viegli. Ne vien budžets un personīgā iztēle ar sapņu mājas vizualizācijām, bet arī tehniskie parametri, ilgtspējība un citi faktori ietekmē to, ko izvēlēties. Ir tik vienkārši apjukt informācijas un daudzu neskaidru jēdzienu plašumā.
Lai izvēli padarītu vieglāku, pastāstīsim par to, ko vislabāk pārzinām – koka paneļu māju būvniecību no dažādiem aspektiem.

Koka paneļu mājas, salīdzinot ar cita veida ēkām, ir ne vien lētākas būvniecības projekta ziņā, bet arī finansiāli gudrs ieguldījums nākotnē. Koka paneļu mājām ir lieliska siltumizolācija un zemākas apkures sezonas izmaksas, neatkarīgi no apkures veida. Māja nodrošina arī pateicīgu mikroklimatu – vasarā tā dabiski “elpo”, uzturot patīkamu vēsumu, taču ziemā tā uztur siltumu, pateicoties celtniecības un siltumizolācijas materiāliem un koksnes īpašībām. Būtiski ir arī tas, ka kokmateriāli,
kas tiek izmantoti būvniecībā, piešķir mājai dabisku, patīkamu koksnes aromātu un ir pateicīga tiem, kas ir jūtīgi pret alerģijām – koka paneļu mājas nodrošina nealerģisku vidi.

Mājas projektēšanā tiek izmantota profesionāla programmatūra – tas ļauj atpazīt mājas kritiskās vietas, un laikus parūpēties par risinājumiem, nodrošinot cietību, izolāciju un estētiskumu. Runājot par estētiskumu, paneļu māju tehnoloģija ir īpaši pateicīga, jo sniedz klientam brīvību
arhitektūras ziņā – plašu izvēli ēkas projekta plānošanā un interjera iekārtošanā. Projektējot, ērti var pievienot arī vēlamās piebūves – terases, verandas u.c. Atbilstoši gaumei un līdzekļiem, ir iespēja variēt ar telpu izmēriem, griestu augstumu, formām, fasādi, dekoriem. Teju jeb kas, kas ienāk prātā, var tikt izpildīts.

Koka karkasa konstrukcija ļauj ēku pēc pieprasījuma arī papildināt, modernizēt. Sienas nodrošina labu skaņas izolāciju un komunikācijas tiek iebūvētas sienās, attiecīgi, tas ļauj izplesties ideju lidojumā, kad runa ir par interjera risinājumiem.
Salīdzinot ar mājām, kas būvētas pēc tradicionālām tehnoloģijām, koka paneļu māju cena ir draudzīgāka, saglabājot kvalitāti un tās īpašības. Ražojot, tiek izmantoti dabiski materiāli, kas nekaitē videi, un mājas ir siltas, mājīgas un ekoloģiskas. Ne mazāk svarīgi, dzīvojot Latvijā, kur mūs lutina četri dažādi gadalaiki- mājā neuzturās mitrums, pat ne rudenī vai pavasarī.

Koka paneļu mājas būvniecības process

Koka paneļu mājas karkasu veido no koka konstrukcijas. Ēkas rāmi veido horizontāli un vertikāli koku stabi. Rāmis nodrošina horizontālas un vertikālas slodzes izturību, savukārt, balsti novērš sienu deformāciju. Starpsienas ražošanas procesā tiek pildītas ar siltumizolējošu materiālu.
Izolācijas materiāls papildus nodrošina arī skaņas izolāciju un uguns un siltuma aizsardzību. Plātnes paredzētas stiprināšanai un uguns drošībai.
Kvalitatīva ārsienu būvniecība ir īpaši svarīga – ārsienas nodrošina mājas aizsardzību, tāpēc tām jābūt īpaši stiprām un stabilām. Sienas apdarē var izmantot jebkuru tehniku – tas atkarīgs no klienta vēlmēm.

Kādā secībā norit mājas būvniecība?

Ražošanas un montāžas process koka paneļu mājām ir pavisam vienkāršs. Sākotnēji, rūpnīcā tiek uzražoti koka paneļi. Pēc tam notiek pamatu būvniecība, kam seko paneļu transportēšana uz celtniecības objektu. Koka paneļi tiek uzstādīti jeb norit montāžas darbi. Pēc montāžas veic jumta
ieklāšanu un fasādes dekorēšanu. Tālāk seko apkārtnes un vides darbi – bruģēšana, apzaļumošana utml.

Var teikt, ka koka paneļu māja ir vērtīgs ieguldījums un gudra izvēle attiecībā par mājokli. Tās ražošanas un būvniecības izmaksas nav lielas, māja būs kvalitatīva, silta, mājīga, nekaitēs videi un būs veselībai labvēlīga. Piemērots risinājums tiem, kam rūp gan sava, gan dabas veselība. Koka paneļu mājas ir mājīgas, un tomēr to var projektēt kādu vien vēlas, izpaužoties arhitektūras un interjera idejās, un ļaujot vaļu savām sajūtām. Jūs pats varat radīt māju, kas būs harmonijā ar Jums. Vai Jūs jau esat izlēmuši, kāda būs Jūsu jaunā māja?

Informācijas avoti:
https://glass-wood.eu/en/offer/building/wooden-houses/prefabricated-houses

https://www.mightysmallhomes.com/blog/panelized-vs-modular-prefabricated-homes/
http://www.skydmedis.lt/why-is-it-worth-choosing-a-panel-house/

This is Photoshop’s version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.
Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit.
Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.
© 2020 PanelHaus