VĒLATIES APRĒĶINĀT CENU?
SAŅEMT CENAS PIEDĀVĀJUMU »

TĀLRUNIS UZZIŅAI:
+371 25409877

koka karkasa māja, PANELHAUS.LV

Koka karkasa mājas

Koka karkasa mājas – lieliskas mājas veselīgam dzīves veidam

Koka karkasa mājas, to ražošana un uzstādīšana ar piegādi visā Latvijā ir Panelhaus galvenā darbošanās sfēra, kur pavisam jaunajā koka māju ražotnē top koka karkasi klientu jaunajām mājām.

Pirms mājas būvniecības vai mājas iegādes, visa pamatā sākumā rodas ideja un nopietna vēlme iegūt savā īpašumā mājokli, kuru iekārtot un saukt par savu. Ne tikai plānojot mājas būvniecību, bet arī pat apsverot domu par piemērotāko variantu ģimenes mājai – materiālu izvēle, stāvu skaits, plānojums un vēl daudz citu jautājumu, ar kuriem saskaras cilvēki, bet uz kuriem bieži vien nespēj rast atbildes.

Šajā gadījumā viens no visvienkāršākajiem un pat labākajiem variantiem ir meklēt informāciju un atsauksmes no cilvēkiem, kuri jau iegādājušies vai uzcēluši koka karkasa mājas.

Panelhaus ražotājs ar individuālu pieeju ikvienam klientam

Panelhaus kompānijas uzceltās koka karkasa mājas ir vislabākā reklāma un atsauksmes, kas nepieciešamas ikvienam jaunam klientam, lai pārliecinātos, ka tieši Panelhaus ir tas, kas nepieciešams un izvēle ir par labu šim uzņēmumam. Ražotājs rūpējas par to, lai klienti būtu apmierināti ar rezultātu un ieteiktu Panelhaus arī citiem, tieši tādēļ kompānijas pārstāvji ikvienam klientam nodrošina individuālu pieeju. Ražotājs uzcels Jūsu jauno koka karkasa māju no pamatiem līdz apdzīvojamai mājai pēc Jūsu izvēlēta projekta, ar iepriekš sastādītām tāmēm un kopējām izmaksām.

Un starpcitu – Panelhaus sadarbojas ar būvniecības ekspertu komandu, kura veic profesionāli plātņveida pamatu izbūvi pēc augstiem kvalitātes standartiem. Ja vēlaties par to pārliecināties, tad Jums atliek sazināties ar mums un aplūkot jau pabeigtos projektus. Koka māju cenas un kopējās izmaksas, māju projekti un celtniecības process un daudzi citi jautājumi – vērsieties pie ražotāja Panelhaus!

Koka mājas būvē visā pasaulē

Koksni un to pārstrādes produktus sabiedrība visā pasaulē ir izmantojusi tūkstošiem gadu. Mūsdienu augstceltņu būvniecība no kokmateriāliem pilnībā vai daļēji liecina par pieaugošu interesi un iespēju būvēt koka karkasa mājas tādā apjomā, kāds iepriekš nebija sasniedzams.
Kokmateriāli ir vieni no daudzajiem meža produktiem, ko izmanto koka mājas celtniecībai visā pasaulē. To lieto gan lielās, gan mazās ēkās. Protams, pārskatāmā nākotnē ir jālūkojas ne tikai uz mežu izciršanu, bet arī uz mežu atjaunošanu, lai nenotiktu neatgriezeniski procesi, kas var ietekmēt koka mājas celtniecības tendences nākotnē.
Kamēr ēku būvniecībā tūkstošiem gadu tiek izmantots koks, 20. gadsimtā notika pāreja uz ķieģeļiem, betonu un tēraudu. Tas daļēji bija saistīts ar šo materiālu izturību un noslodzes spēju, kā arī pastiprinātu uzmanību mežu izciršanai. Tomēr koka mājas pilnībā nav pazudušas no klientu interešu loka un daudzi izvēlas par labu tieši koka mājas celtniecībai.
Mūsdienās vairāk tiek izvēlēta koka mājas celtniecība tādiem sarežģītiem projektiem, kā mājokļi, biroji, muzeji, tilti un pat sporta stadioni.

Koka mājas dažādām vēlmēm un iespējām

Koka karkasa mājas galvenais būvniecības materiāls ir koks. Rūpīgi veidotas un skaistas koka karkasa mājas ir arī daudzpusīgas, energoefektīvas un izturīgas. Bet kas tieši padara koka karkasa mājas tik unikālas?

Koka karkasa mājas noteikti piesaista un ir izvēle daudziem cilvēkiem dažādu apsvērumu dēļ. Rūpīgi veidotas un mūsdienīgas koka mājas ieinteresē cilvēkus visā pasaulē, jo nenoliedzami koka mājas parāda savu spēju pielāgoties mainīgajām tehnoloģijām un mūsdienīga cilvēka dzīves ritma prasībām. Ne tikai fakts, ka koksni ir iespējams iegūt vietējos mežos un pārstrādāt tepat Latvijā, bet arī koka mājas ražošanas relatīvais vieglums un koka ērto spēju pielāgot dažādām vajadzībām un vēlmēm ir svarīgi faktori, kas liek izvēlēties par labu koka mājas būvniecībai.

Galu galā cilvēki kopš seniem laikiem dzīvo tuvu dabai un kokiem, līdz ar to koks ir ticis izmantots koku māju celtniecībai visā pasaulē. Vienkāršiem vārdiem sakot, koka karkasa māja ir tāda veida māja, kurā tiek izmantota brusu un siju struktūra, kas ir savienotas savā starpā. Tas ir visa pamats, kas nosaka gala rezultātu mājai.

Viena no koka karkasa konstrukcijas mājas lielākajām priekšrocībām ir tā, ka tā ir pietiekami stipra un izturīga, lai tajā cilvēki varētu dzīvot mūsu laikapstākļos un cilvēks tajā justos pietiekami komfortabli. Ar savu organisko siltumu, raksturīgo maiguma sajūtu un daudzām videi draudzīgām īpašībām, ieskaitot spēju nodrošināt siltumizolāciju un siltuma uzglabāšanu, kā arī mitruma kontroli, koks ir ideāls celtniecības materiāls.

Tā kā koks ir diezgan pateicīgs materiāls, tad Jūs koku līdzīgi kā lego klucīšus varat salikt pēc sev nepieciešamā izkārtojuma un vēlamās konfigurācijas, ieskaitot pilnībā atvērta tipa viesistabu vai jebkuru citu telpu. Šo mājas kokmateriālu skeletu var pārklāt arī ar dažāda veida materiāliem pēc Jūsu izvēles, kur rezultātā Jūsu koka karkasa māja iegūst pavisam citas aprises un var izskatīties kā jebkura cita stila māja. Jau redzot ražošanas stadijā esošu koka karkasa māju ir redzamas kopējās mājas aprises un, vērojot kā tiek pievienota brusa pie brusa jau jaušams gala rezultāts un būvniecības process, kas virzās uz priekšu. Tikai tie, kas jau izbaudījuši mājas būvniecības procesu, saprot cik satraucoši un aizrautīgi ir vērot kā pakāpeniski top jaunā māja un kā process virzās uz priekšu.

Ar ko atšķiras guļbaļķu mājas un koka karkasa mājas?

Koka karkasa mājas bieži tiek jauktas ar diezgan, pēc būtības un izskata tik ļoti atšķirīgajām guļbūves mājām. Galvenais vienotais elements guļbūvēm un koka karkasa mājām ir tas, ka šo abu māju izgatavošanā izmanto koku, bet rezultātā tiek iegūts krasi atšķirīgs izskats un rezultāts. Tā kā koka karkasa mājām var izmantot dažādus ārējos apdares materiālus, kam nav nekāda sakara ar mājas iekšpusi, tad var pat neatpazīt, ka zem apdares kārtas slēpjas koka karkasa māja.

Turpretī guļbūves vienmēr tiek identificētas kā tādas- ar apaļkokiem, kas redzami vizuāli gan no ārpuses un bieži vien arī no iekšpuses, ja netiek veikta papildus apdare. Kopumā guļbūves ir ar horizontālu profilu, bet savukārt koka mājas ir vertikālas. Šīs tendences rodas no tā, kā tiek uzlikti apaļkoki un pacelts rāmis.

Papildus tam, koka karkasa mājām ir raksturīga izturība, kas protams ir raksturīga arī guļbūvēm, tomēr tas, ka koka māja ir veidota no koka karkasa, kas savienots savā starpā vēl nenozīmē, ka šāda veida māja būs daudz sliktākas izturības kā no cita materiāla celta māja. Un visbeidzot, koka karkasa mājas dod īpašniekam iespēju izpausties ar drosmīgiem elementiem dizainā, jo kokmateriāli ir dažāda izmēra, formas un krāsas. Koka mājas var iegūt ikdienas vai zemniecisku kalnu stilu, Jaunanglijas mājas izjūtu vai jebkuru citu stilu, tāpat arī var kombinēt ar citiem apdares elementiem – akmeni vai ķieģeli.

Vai sapņojat par koka karkasa māju?

Koka karkasa mājas, mājas, kas celtas no blokiem, ķieģeļu mājas, guļbūves, moduļu māja – saraksts veidojas garš un reizēm izvēli izdarīt par labu kādam no variantiem nav nemaz tik viegli. Mēs Jums piedāvājam dažus iemeslus, kas iespējams liks izvēlēties par labu tieši koka karkasa mājas būvniecībai.

Daži iemesli, kāpēc izvēlēties koka karkasa mājas:

Koks ir daudzpusīgs. Mūsdienu tehnoloģiskie sasniegumi dizaina programmatūrās un izgatavošanas tehnoloģijas ļauj zāģēt, veidot un izgatavot jebkādas formas kokmateriālus pēc jūsu izvēles – neatkarīgi no tā, vai tā ir guļbūve vai koka karkasa māja. Ar koka mājām ir vieglāk strādāt, veicot vēlākus pagarinājumus.

Konstrukcija nav jāmaina tik ļoti, kā tas būtu ar citiem materiāliem – vienkāršus papildinājumus var veikt bez lielām problēmām. Koksne sniedz arī labāku klimatu telpās nekā to spēj nodrošināt konkurenti, it īpaši, ja to apvieno ar ēkas izolāciju, piemēram, akmens vati. Tādā veidā koks var nodrošināt patīkamu dzīvošanu neatkarīgi no gadalaika, jo tā dabiski spēj ēkai “elpot”.

Koka karkasa mājas ir vienmēr praktiski pielāgojamas. Ģimenes mēdz kļūt lielākas un arī tieši pretēji mazākas, kad pieaugušie bērni dodas prom. Var kļūt nepieciešamība mājai būvēt jaunas sienas un tāpat, bet retāk, vecās sienas tiek nojauktas. Neatkarīgi no Jūsu mājas nākotnes prasībām, koka karkasa mājas būs vieglāk, ātrāk un ērtāk pārveidot un parasti tas prasa daudz mazāk netīrības.

Kompaktas koka karkasa mājas. Vai jūs zinājāt, ka, tā kā koka karkasa sienas ir tik daudz mazāk apjomīgas kā ķieģeļu vai bloka sienas, tādā veidā Jūs iegūstat papildus vietas iekštelpā? Praktiski šis parasti nav viens no būtiskākajiem elementiem un iemesliem par labu koka karkasa mājām, bet vērts pieminēšanai. Tās ietaupa laiku.

Koka karkasa mājas parasti prasa uz pusi mazāk laika salīdzinotar parasto ķieģeļu vai bloku mājas būvniecību, un neatkarīgi no tā, kā jūs uz to skatāties – jo ilgāks būvniecības laiks, jo lielākas ir mājas būvniecības izmaksas. Koka karkasa mājas ir energoefektīvas. Kad koka mājas tiek būvētas pēc būvnoteikumu standartiem, tās ir viegli projektētas, lai atbilstu jauno energoefektivitātes noteikumu prasībām.

Tās ir ekoloģiskas ne tikai koka dēļ. Tā kā koks ir atjaunojams celtniecības materiāls un koka karkasa materiāli ir salīdzinoši viegli, tad, būvējot koka māju, materiālu transportēšanai tiek patērēts mazāk enerģijas. Nevienu citu celtniecības materiālu nevar saukt par pilnīgi dabisku vai to dabiskā izcelsme ir minimāla. Koksne aug tieši no zemes un, tāpat kā paši koki, arī koka mājas nāk par labu ne tikai pašiem mājas iemītniekiem, bet arī apkārtējiem. Koks uzglabā oglekli, līdz ar to mājas dzīves laikā atmosfērā izplūst mazāk bīstamas gāzes.

No otras puses, cementa ražotās betona ēkas veido aptuveni 6% no pasaules oglekļa emisijām. Akmens vates kā izolācijas materiāla izmantošana koka konstrukcijā nozīmē, ka apkurei un dzesēšanai nepieciešams mazāk enerģijas. Tādā veidā koksnes kā būvmateriāla izmantošana ir izdevīga gan koka mājas iemītniekiem, gan apkārtējai videi.

Koks ir viegli transportējams. Koksni var transportēt un apstrādāt vieglāk nekā lielāko daļu konkurējošo materiālu, piemēram, betonu vai ķieģeļus. Tā kā koks ir vieglāks nekā citi materiāli, tam nav obligāti nepieciešams dārgs pamats, uz kura balstīties. Patiesībā mazākas konstrukcijas var uzbūvēt uz pīlāriem vai pamatnēm, tas nozīmē, ka par pamatu izveidošanu ir mazāk izmaksu. Koksni var arī vieglāk apstrādāt, kā rezultātā sarežģītas konstrukcijas ražošanas process norit ātrāk un tādējādi tiek samazinātas izmaksas. Visus ēkas elementus var arī uzbūvēt ražošanas ēkā vietas un transportēt uz būvlaukumu mazā svara dēļ.

Kā redzams ir nosaukti tikai daži iemesli, kuru dēļ būtu vērts izvēlēties tieši koka karkasa mājas, tomēr noteikti ir vēl daudz citu lietu un iemeslu, kas kalpo par labu tieši šai izvēlei – iespēja izvēlēties papildus elementus, izveidot unikālu dizainu, izvēlēties mājai piemērotu iekšējo apdari pēc sev vēlama stila u.t.t.

Kāpēc koka karkasa mājas

Mūsdienās koka karkasa mājas ir iekarojušas popularitāti, pateicoties to ātrajam būvniecības procesam, konstrukcijas lieliskajai izturībai un salīdzinoši zemām materiālu iegādes izmaksām. Taču, lai objektīvi izvērtētu šāda tipa mājas būvniecības nepieciešamību, svarīgi iepazīties ar dažādiem šo māju būvniecības, ražošanas un uzstādīšanas aspektiem.
Ne tikai koks liek iemīlēt koka karkasa mājas, kas ir galvenais izejmateriāls, bet arī viņu dabiskā ilgtspēja. Energoefektivitāte jau sen tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem koka karkasa mājas celtniecības ieguvumiem, nodrošinot ērtu un rentablu māju, kas ņem vērā arī apkārtējo vidi.

Iegūsti vairāk izvēloties pareizos risinājumus koka karkasa mājai…

Kad domājat par koka karkasa mājas izvietojumu savā īpašumā, iespējams ir vērts pievērts uzmanību dažādiem energoefektīviem priekšnoteikumiem, kas noteikti ilgtermiņā sniegs daudz labuma. Vislabāk koka karkasa mājas priekšpusi un logus vērsiet uz dienvidiem vai ziemeļiem. Tas palīdzēs izmantot pasīvās dzesēšanas/sildīšanas priekšrocības, samazinot pilnīgu atkarību no papildus siltuma un enerģijas avotiem. Izmanojiet saules enerģiju gudri. Tāpat samaziniet ārējā gaisa ieplūšanu no pagraba vai bēniņiem, noslēdzot gaisa vadus un dažādu spraugu iespējamību no dažādiem aukstumu nesošiem avotiem. To darot, jūsu māja kļūs energoefektīvāka, ērtāka un siltāka.

Mūsdienīga koka karkasa māja

Mūsdienās daudzu māju būvniecībā logiem tiek pievērstas liela uzmanību, protams, ka koka karkasa mājas nav izņēmums. Šeit runa nav tikai par stikla paketes biezumu vai rāmja izvēli, bet arī logu lielumu un to izvietojumu mājas plānā. Labi pārdomāts plānojums un logi, kas izvietoti pa lielāko sienas daļu ir daudzu modernu māju projektos iestrādāts elements. Daudzas jaunākas mājas ir pazīstamas ar logu sienām un mansardiem. Bet līdz ar šiem risinājumiem un stikla sienām rodas lielāka iespēja siltuma zudumiem, kā rezultātā var pieaugt apkures izmaksas. Uz dienvidiem vērsti logi ar lielām jumta pārkarēm ir labs šīs problēmas risinājums. Ziemas laikā logi ielaidīs saules gaismu, sasildot Jūsu māju un samazinot vajadzību pēc siltuma. Un vasarā, kad saule ir augstāk debesīs, pārkares bloķēs spēcīgos starus. Protams, šie dizaina triki daudz nepalīdzēs, ja paši jūsu logi un durvis nebūs pietiekami kvalitatīvas. Veicot izvēli, meklējiet produktus ar zemu U koeficientu (vērtējums par loga energoefektivitāti), zemu gaisa noplūdes pakāpi, lai iegūtu labākās izolācijas īpašības.

Ugunsdrošība un laikapstākļu ietekme uz koka mājas kontrukciju

Klimats un laika apstākļi ir svarīgi faktori, izvēloties koksni pamatnei, jo mitrā klimatā koksnei nepieciešama īpaša piesardzība. Tas nozīmē, ka nepieciešams aizsargāt koka konstrukcijas no mitruma. Ilgstoša mitruma iedarbība var izraisīt koksnes izplešanos vai deformāciju vai pat izraisīt sēnīšu augšanu. Materiālu, piemēram, akmens vates, izmantošana var palīdzēt novērst šīs problēmas, jo izolācija atgrūž ūdeni un mitrumu, nevis absorbē to.

Vēl viens koksnes trūkums ir saistīts ar ugunsdrošību. Ugunsdrošība ir būtisks jebkuras ēkas drošības plāna elements, neatkarīgi no tā, vai tā ir komerciāla vai dzīvojama ēka un neatkarīgi no kāda materiāla ir izgatavota māja. Protams, ugungrēki notiek un koksne ir viegli uzliesmojošs materiāls, bet to var apstrādāt, lai tas kļūtu mazāk uzliesmojošs.

Tomēr dažāda veida ķīmiskā apstrāde rada riskus gan iedzīvotājiem, gan vides veselībai. Kaut arī ugunsgrēku ne vienmēr var novērst, koka ēkas īpašnieks var veikt pasākumus, lai ugunsgrēka gadījumā aizsargātu tās iedzīvotājus vai personas, kuras uzturās koka mājā Piemēram, izmantojot akmens vates izolāciju, kas nav degoša un neizdala ievērojamus toksiskus izgarojumus, gluži pretēji citiem būvmateriāliem.

Koka karkasa mājas projekti un būvniecības uzsākšana

Koka karkasa mājas būvniecība viennozīmīgi ir process, kurš, ja ir veikti visi nepieciešamie sagatavošanās darbi, var noritēt diezgan veiksmīgi un raiti. Tomēr arī sagatavošanās būvniecībai prasa noteiktu laiku, jo jāpievērš uzmanību dažādām detaļām un jāseko līdzi cenas izmaiņām un kā veidojas izmaksas, lai izvēlētos ne tikai lētāko, bet arī piemērotāku variantu, kas sniegs vislabāko rezultātu. Panelhaus ražotāji ir ar lielu pieredzi koka karkasu māju būvniecībā, līdz ar to spēs Jums ieteikt un konsultēt par dažādām detaļām, kurām būtu vērts pievērt uzmanību. Ja esi veicis izvēli par labu koka karkasa mājai, veiciet nākamo soli un izvēlieties Panelhaus.

This is Photoshop’s version of Lorem Ipsum. Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.
Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auctor, nisi elit consequat ipsum, nec sagittis sem nibh id elit.
Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursus a sit amet mauris. Morbi accumsan ipsum velit. Nam nec tellus a odio tincidunt auctor a ornare odio. Sed non mauris vitae erat consequat auctor eu in elit.
© 2020 PanelHaus